NELINKA - léčba Egypt 2013

Po všech peripetiích, odkladech, přesunech a nejistotě se nám letos podařilo do HRG odcestovat. Všem svým příznivcům s velkou radostí všem oznamujeme, že definitivní termín odletu byl 5.10.2013 ve 23:50 hod. Přejeme si už jen klidný a bezproblémový let tam i zpět a léčbu úspěšnou alespoň tak, jako loni. Všem těm, kteří nám na léčbu přispěli (a to i sdílením) a pomohli nám tak s realizací, velmi děkujeme... Jste skvělí. Velké díky i Vám všem, kteří náš příběh sledujete, vyjadřujete podporu a držíte nám palce. Krásné dny Lenka s Nelinkou, za LitCom Andrea
 
NELINKA egypt2013 small

Sbírka pro Nelinku - 1. mise splněna...

sbirka_darci_jaro2012Dne 26.4.2012 ukončujeme veřejnou sbírku "NELINKA - léčba v roce 2012". Zůstatek k tomuto okamžiku nevyužitého výtěžku předmětné sbírky bude použit v následujících letech a to v souladu s předmětem sbírky. Stav účtu KB 107-1929380297/0100 ke dni 26.4.2012 je Kč 112.855,00.
V době, kdy vládnou média a mnohdy máme pocit, že svět je špatný... Ve dnech, kdy ze všech stran vnímáme informace, kolik zlého se děje...  přesto v této chvíli cítíme obrovskou empatii, a to právě díky médiím. Informace, které jsme k Vám dne 26.3.2012 vyslali, se dostaly kam měly, a to velmi rychle. Termín léčby je v jednání.
Tímto děkujeme, že jste nezůstali lhostejní. Ať už jste dárci, či náš příběh sdílíte, myslíte na nás a přejete jen to dobré. Vážíme si toho, že jsou mezi námi lidé se snahou pomoci těm, kteří to potřebují.
Sledujte nadále www.litcom.cz a facebookové stránky občanského sdružení LitCom. Uveřejníme termíny léčby a jmenný seznam dárců. Také fotogalerie budou aktuálně doplňovány.
S přáním hezkých dnů
Nelinka, Lenka a za LitCom o.s. Andrea

NELINKA - každý život má cenu!

n1Nelinka se narodila 28.12.2009 po naprosto bezproblémovém těhotenství a přirozeném porodu bez komplikací v 41.týdnu, s mírami 3,2 kg, 51 cm a ukázkovým APGAR skóre 10-10-10. Rodičovská radost ze zdravého miminka trvala však jen krátce... (fotogalerie ZDE)

Maminka Lenka o Nelince:
Byl pátek, Nelce bylo právě 7.týdnů a já si během dne všimla podivného škubání v jejím obličeji. Vypadalo to jako krátké, asi půl minutové pravidelné cukání v koutku úst. Hned se mi to nezdálo, tak jsem sedla k internetu a v jedné diskuzi se nějaká maminka zmiňovala, že by podobné záškuby nepodceňovala, protože u její holčičky to byly projevy počínající epilepsie.
Vyděsilo mě to, přesto jsem chtěla věřit, že to není náš případ. Během dne jsem si toho všimla asi třikrát a s obavami to hned večer hlásila příteli, který se vrátil z práce. Snažil se mě uklidnit, že jistě o nic nejde, vždyť občas každému člověku někde něco cuká. Rozhodli jsme se počkat do rána a pokud to nepřejde, navštívit ráno dětskou pohotovost. Bohužel, nepřešlo to.