NELINKA ALTMANOVÁ

Jmenuji se Nelinka a narodila jsem se s těžkou metabolickou vadou. Psychomotorický vývoj se u mne zastavil na úrovni novorozence. Mám vadu zraku i sluchu, trpím spasticitou svalů, myoklonickou epilepsií, atrofií mozku a laktátovou acidózou, což je nadměrné hromadění kyselin v organismu.

Maminka Lenka i tatínek Luděk věří, že každý život má smysl. A tak neleníme. V Čechách podstupuji rehabilitace, ozdravné pobyty a také navštěvuji speciální školku.

Maminka však našla další možnosti, aby můj vývoj šel kupředu a aby se díky mé diagnóze zdravotní stav nezhoršoval. Jde o léčbu paní MUDr. Evy Augustinové, slovenské lékařky léčící v Egyptě.

Léčba je velmi nákladná. Díky příspěvkům rodiny a velmi úspěšné sbírce, kterou jsme uspořádali s občanským sdružením LitCom, se nám však podařilo již 2 x paní doktorku navštívit a léčbu podstoupit. A výsledky jsou výtečné. Pokroky a zlepšení, které se dostavily během pobytu v Egyptě (cca 1 měsíc), nemám za celé 4 roky svého života. Léčba mi velmi prospívá. Podařilo se mnohé - výrazně se snížil počet i intenzita epileptických záchvatů, které mě denně ohrožovaly na životě a díky zlepšení se nám daří postupně snižovat a vysazovat léky, které mě tlumily tak, že jsem většinu času prospala. Zlepšil se mi zrak i sluch, začala jsem víc vnímat okolí a na rodiče se teď často směju. Výrazně se uvolnily spastické svaly, srovnala se páteř a díky tomu teď mnohem lépe spolupracuji při rehabilitacích. Léčba zahrnuje i speciální dietu, díky které se laktátová acidóza drží v normě.

A právě proto plánujeme v roce 2014 další léčebnou misi.

Číst dále